Światowy Dzień Ziemi to największe święto ekologiczne obchodzone 22 kwietnia. Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w jego obchody. 

Klasa piąta przygotowała audycję, w której zwrócono uwagę na problemy związane z właściwą ochroną naszej planety. W szkolnym holu zaprezentowano tematyczną gazetkę na temat sposobów dbania o Ziemię oraz ukazującą występujące na niej bogactwa naturalne. Uczniowie z klas VII- VIII sprawdzili swoją wiedzę ekologiczną, biorąc udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym "Przyroda wokół nas". Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:
- Hubert Ciuła - I miejsce
- Wiktor Frączek - II miejsce
- Karolina Raczek - III miejsce.
Ponadto 22 kwietnia na korytarzach szkolnych dominowały kolory niebieski i zielony. Była to akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, która polegała na tym, że uczniowie ubrali się na zielono lub niebiesko – w kolory naszej planety. Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi uczniowie włączyli się do akcji ,,Sprzątamy dla Polski” i wspólnie z wychowawcami posprzątali teren wokół naszej szkoły. Mamy nadzieję, że podejmowane działania pokazały, jak ważne jest kształtowanie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska teraz i w przyszłości, a także poczucia troski o czystość najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu szacunku do przyrody.

 

 Szkoła Współpracy

Szkoła Promujący Zdrowie

Aktywna tablica

Do hymnu!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Spinka

Projekt edukacyjny Lepsza Szkoła

insta.ling

Bezpieczny Puchatek

Mały Mistrz

Internetowy Teatr TVP dla szkół

Odblaskowa szkoła

 

 

 

 

Używamy cookies!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.