"Pokaż, pokaż, marcu, co tam mieszasz w garncu...".
Marzec dla przedszkolaków okazał się czasem niezwykłych spotkań z osobami wykonującymi różne zawody. W dniu 13 marca 2019 roku w naszym przedszkolu gościł p. Zbigniew, który od przeszło 30 lat zajmuje się pszczelarstwem. Dzieci z grupy 0a i 0b miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca pszczelarza. Zobaczyły środek ula, plastry miodu, klatki dla matek pszczelich, odzież, akcesoria pszczelarza oraz oglądały książki i czasopisma dla pszczelarzy.
Tydzień później przedszkolaki spotkały się z pielęgniarką - panią Bożeną. Wysłuchały krótkiego wykładu na temat pracy pielęgniarki w różnych miejscach, np. w szpitalu, przychodni, domu opieki i w szkole. Dowiedziały się również, że aby wykonywać ten zawód, trzeba być cierpliwym, wrażliwym na potrzeby innych oraz kochać drugiego człowieka.
W przedostatnim tygodniu marca dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną celem poznania zawodu bibliotekarza. Pani mgr Halina Ryś opowiedziała o swojej pracy i księgozbiorze biblioteki szkolnej.
Mamy nadzieję, że te spotkania pomogą dzieciom zrozumieć specyfikę niektórych zawodów, a w przyszłości ułatwią im wybór pracy zgodnie z ich zainteresowaniami.
Marzec to także miesiąc, w którym przedszkolaki pożegnały zimę i powitały kalendarzową wiosnę. W dniu 21 marca dzieci wykonały słomianą kukłę, a następnie pochodem udały się nad Smolnik, gdzie wrzuciły Marzannę do wody. W tym dniu dzieci z grupy 0a i 0b ubrały się na zielono, aby zaakcentować nadejście długo oczekiwanej wiosny.