Kwiecień upłynął dzieciom z oddziałów przedszkolnych w wiosenno-świątecznym nastroju. Sprzyjała temu tematyka zajęć, która nawiązywała do polskich tradycji wielkanocnych. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne na ogólnopolski konkurs ,,Moja wymarzona złota rybka”. Wspólnie z rodzicami przygotowały ekologiczne zabawki wykonane z surowców wtórnych.

Majowe święta były okazją do kształtowania u małych obywateli postaw patriotycznych i przywiązania do tradycji lokalnych. Ósmego maja dzieci z grupy 0a i 0b odwiedziły Izbę Regionalną w Pisarzowej prezentującą wystawę eksponatów poświęconych kulturze materialnej i historii mieszkańców naszej miejscowości i okolic. Opiekunka Izby, Pani Weronika Liberda, zapoznała dzieci z dziedzictwem kulturowym Pisarzowej. To była wyjątkowo interesująca lekcja historii dla najmłodszego pokolenia naszej wsi. Dwa dni później przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po okolicy, której celem było poznanie architektury, zabytkowych obiektów i krajobrazu Pisarzowej. Trasa wycieczki rozpoczęła się od zwiedzania terenu wokół zabytkowego kościoła z  1713 roku i usytuowanych w pobliżu drzew – pomników przyrody, a następnie prowadziła do ołtarza polowego, kapliczek oraz kamiennej chrzcielnicy. Przedszkolaki zatrzymały się również przy pomniku upamiętniającym poległych w latach 1914-18. Na koniec dotarły do XIX wiecznego spichlerza.

Pod koniec maja dzieci uczestniczyły w zajęciach czytelniczych  z elementami biblioterapii pt. ,,Dom – moje miejsce na ziemi” . Wykonały prace ilustrujące pomysły na własne zakończenie bajki.

Przedszkolaki włączyły się również w przygotowanie akademii z okazji Dnia Rodzica.  Zaprezentowały się dwukrotnie, recytując wiersze i śpiewając piosenki podczas uroczystości.

29 maja 2019r. na uroczystej akademii Pani Dyrektor Magdalena Strzebońska ogłosiła wyniki konkursu na ,,Najciekawszą zabawkę ekologiczną wykonaną z surowców wtórnych” i wręczyła zwycięzcom  dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Jakub Serafin – grupa 0a  
II miejsce – Antoni Piwowar – grupa 0b                              
III miejsce – Daria Górszczyk – grupa 0a
wyróżnienie:  Joanna Pajor -  grupa 0a, Nikodem Górski – grupa 0a, Julia Raczek – grupa 0b
 
Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy za wykonanie niezwykle pomysłowych zabawek, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.