Już po raz kolejny para prezydencka objęła patronat nad akcją Narodowego Czytania, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, promowanie bogactwa polskiej literatury oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. W tym roku prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowali lekturę polskich  nowel.

Gminna Biblioteka Publiczna, jak co roku włączyła się w tę wartościową inicjatywę, tym razem przy współudziale naszej szkoły. Spotkanie, w ramach którego odczytano dwie nowele,  odbyło się w bibliotece w Pisarzowej. Uczniowie klas VII i VIII najpierw wysłuchali tekstu „Sachema” Henryka Sienkiewicza w interpretacji swoich kolegów, a następnie – „Katarynki” Bolesława Prusa czytanej przez wójta gminy Limanowa Jana Skrzekuta, Edytę Król – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Jacentego Musiała – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi oraz przez bibliotekarki: Małgorzatę Cięciel i Krystynę Trzupek.

Uczniom biorącym udział w Narodowym Czytaniu towarzyszyła pani dyrektor oraz polonistki.

Pamiątką dla czytających osób były egzemplarze nowel ostemplowane okolicznościową pieczęcią, przygotowaną przez kancelarię prezydencką.