Nasza szkoła jako jedna z ponad 1600 szkół z całej Polski zgłosiła się do udziału w konkursie #OSEWyzwanie i znalazła się wśród 68 nagrodzonych szkół z Małopolski.

Konkurs #OSEWyzwanie był realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

Do udział w konkursie mogły zgłosić się szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród, a podstawą do ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Nagrodą dla szkoły jest mobilna pracownia, składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu. Nagrody zostaną dostarczone do szkół do końca roku szkolnego 2019/2020.

W dniu 10 października 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, podczas uroczystej gali, dyrektorzy szkół otrzymali certyfikaty z rąk wicemarszałka Łukasza Smółki oraz szefa gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasza Tomali.

zdjęcia: małopolska.pl