7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Chemicznego dedykowana uczniom gimnazjum. Nauczycielem odpowiedzialnym za organizację tegorocznego konkursu była pani Maria Wyżycka. W etapie gminnym wzięli udział uczniowie czterech szkół: Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II (Gospodarze), Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie, Zespołu Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce oraz przedstawiciele naszej szkoły.

Każda ze szkół wyłoniła trzech reprezentantów, którzy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi na etapie gminnym. Szkolne eliminacje miały miejsce w naszej szkole 31.03.2017 r., a ich zwycięzcami zostali:

I miejsce – Mikołaj Pajor, uczeń klasy IIIa,

II miejsce – Martyna Jawor, uczennica klasy IIIb,

III miejsce – Przemysław Owsianka, uczeń klasy IIIb.

Laureatami etapu gminnego są:

I miejsce – Zuzanna Pociecha, uczennica III klasy gimnazjum ZS w Męcinie (nauczyciel prowadzący – Grzegorz Długosz),

II miejsce – Michał Piórkowski, uczeń III klasy gimnazjum ZS w Starej Wsi II (nauczyciel prowadzący –  Maria Wyżycka)

III miejsce – Mikołaj Pajor, uczeń III klasy gimnazjum ZS w Pisarzowej (nauczyciel prowadzący – Maria Wrona)

Podobnie, jak w poprzednim roku, podczas wręczenia nagród swoją obecnością zaszczycił organizatorów i uczestników konkursu Zastępca Wójta Gminy Limanowa – Marian Mąka. Obecny był także Sekretarz Gminy Limanowa – Marek Ziaja.

Zwieńczeniem uroczystości było zaproszenie na kolejną, III edycję konkursu, która odbędzie się w 2018 roku w Zespole Szkół w Pisarzowej.

opiekun mgr Maria Wrona

-