W obecnym roku szkolnym 2018/2019 po raz 18. odbył się wojewódzki konkurs związany z osobą Jana Pawła II. Organizatorzy konkursu – Szkoła Podstawowa im. Heleny Marusarzówny w Zębie, Gmina Poronin i Parafia św. Anny w Zębie podkreślają, że jego celem jest „propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia, ale także prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata”.

Od kilku lat również uczniowie naszej szkoły wpisują się w propagowanie idei konkursu poprzez liczny w nim udział.   

Uroczyste podsumowanie XVIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet” odbyło się 17 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zębie. Jesteśmy dumni, że wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły.

W części literackiej konkursu w kategorii klas 4 - 6 wyróżnienie otrzymała Natalia Dutka z klasy 5a (opiekun: mgr Jadwiga Kuś).

 W konkursie plastycznym w kategorii klas 1 – 3 Roksana Chełmecka z klasy 3  zdobyła I miejsce (opiekun: mgr Barbara Raczek), natomiast wyróżnienie przypadło Karolinie Raczek z klasy 2 (opiekun: mgr Halina Liberda).

W części multimedialnej w kategorii: rysunek w programie Paint klasy 1 -3 Natalia Raczek z klasy 3 zdobyła III miejsce (opiekun: mgr Ewa Papież).

Gratulujemy!