Umiejętność odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach to podstawa dobrej komunikacji międzyludzkiej w dzisiejszych czasach. Dlatego  część uczniów naszej klasy, II gimnazjum, przystąpiła do realizacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego  ,,Dobre maniery wśród nastolatków”.

Czytaj więcej: „DOBRE MANIERY WŚRÓD NASTOLATKÓW” – gimnazjalny projekt edukacyjny

W bieżącym roku szkolnym uczestniczyliśmy w gimnazjalnym projekcie edukacyjnym pod nazwą: Dumania „Dumaca” z Gorców, czyli o twórczości literackiej Władysława Orkana – piewcy ziemi limanowskiej. Dziewięcioro uczniów od marca do maja poznawało informacje na temat życia i twórczości Władysława Orkana, a tak na  prawdę Franciszka Ksawerego Smaciarza (Smreczyńskiego), ponieważ tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko pisarza. W ciągu trzech miesięcy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji, np. tego, że pseudonim artystyczny ,,Orkan", który wiązać należy z porywistym wiatrem, odnosi się do niespokojnej natury mieszkańca Poręby Wielkiej położonej w powiecie limanowskim.

Czytaj więcej: Dumania Dumaca z Gorców, czyli o edukacyjnym projekcie gimnazjalnym

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy IIa i IIb realizowali projekt edukacyjny pod nazwą „Organizujemy Dzień Dziecka”. Dokonali podziału pracy pomiędzy cztery grupy: techniczną, sędziowską, plastyczną i informatyczną. Grupa techniczna przygotowywała konkurencje sprawnościowe, grupa sędziowska była odpowiedzialna za przeprowadzenie konkurencji, plastyczna za przygotowanie plakatu i tabel do sędziowania. Natomiast grupa informatyczna sporządziła dokumentację i opracowała materiały na stronę internetową.

W dniu 1 czerwca 2016  odbyła się prezentacja przygotowanego projektu. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z klas I – III gimnazjum. Przygotowano i przeprowadzono sześć konkurencji sprawnościowych takich jak: bieg w workach, rzuty do kosza, rzut piłką lekarską, slalom, strzał na bramkę oraz  przeciąganie liny. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IIb, drugie miejsce zajęła klasa IIIb, trzecie miejsce klasa IIIa. Projekt bardzo dobrze wkomponował się w organizowany w tym dniu w naszym gimnazjum Dzień Zdrowia i Sportu.

Opiekunem projektu był mgr Łukasz Sukiennik.