opiekun - mgr Lucyna Górszczyk

Szkolne Koło Wolontariatu od 9.09.2019 r. do 20.09.2019 r. organizuje zbiórkę przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz kolorowanek i lektur szkolnych.

Akcja wesprze polskich uczniów mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Zebrane pomoce prosimy przynosić do sali nr 21.

Po kolejnym roku pracy w Szkolnym Kole Wolontariatu nastąpił czas na podziękowania.

Dziękuję wszystkim Wolontariuszom za chęć działania, tworzenia i zmieniania świata na lepszy, za dzielenie się talentami i czasem.

Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich Rodziców, którzy aktywnie przez cały rok włączali się w akcje organizowane na terenie szkoły. Wyrazy serdecznego podziękowania dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pracowników obsługi, Rady Rodziców, Sponsorów i Samorządu Uczniowskiego, którzy współpracowali podczas realizacji zadań Szkolnego Koła Wolontariatu.

Szkolny Wolontariat jest kołem zainteresowań, w którym działamy świadomie i dobrowolnie na rzecz innych osób. Chcemy nieść pomoc wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują. Każdy z nas ma w sobie coś takiego, co mógłby podarować drugiej osobie. Powtarzając za Janem Pawłem II., że „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy udzielamy”. Chcemy swoje serca ofiarować innym, by dobroć dzielona, powiększała się dookoła.

Drodzy Wolontariusze, życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji!!!
 
koordynator Szkolnego Wolontariatu - mgr Lucyna Górszczyk

Szkolny Wolontariat przed zakończeniem roku szkolnego, po raz kolejny zaprosił uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Owocowy zawrót głowy", ponieważ głównymi „bohaterami” były owoce w różnych odsłonach. Uczniowie mogli skosztować owocowego deseru z musem truskawkowym, muffinek, ciasta z truskawkami oraz galaretki i ciasta z różnymi owocami. Wszystkie potrawy musiały być bardzo pyszne, ponieważ „zniknęły” podczas dwóch przerw międzylekcyjnych.

Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i 0b, którzy przygotowali pyszny poczęstunek.