prowadzący zajęcia - mgr Wiesław Ociepka

We wtorek członkowie koła teatralnego z klas trzecich gimnazjum obejrzeli spektakl pt. „Szalone nożyczki” w Teatrze Bagatela w Krakowie. Sztuka opowiadająca o perypetiach pracowników salonu fryzjerskiego, ich klientach i uśmierconej w tajemniczych okolicznościach światowej sławy pianistce mieszkającej na piętrze kamienicy, w której mieści się zakład fryzjerski, wywołała u uczniów salwy niczym nieskrępowanego śmiechu. Zachwyt wśród młodej widowni wywołała gra Ewy Mitoń, wcielającej się w rolę Pani Dąbek. Uczniowie z uznaniem wypowiadali się również o samej konwencji spektaklu – interakcji z publicznością, od której w dużej mierze zależał przebieg przedstawienia.

Czytaj więcej: Podróż sentymentalna…

Dnia 30 maja br. koło teatralne wystąpiło gościnnie ze swoim przedstawieniem pt. Kopciuszek w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Limanowej. Przygotowany przez czwartoklasistów spektakl został bardzo żywo przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami przez ponad stu zgromadzonych w sali teatralnej przedszkolaków.

Czytaj więcej: Teatralne wojaże…

W roku szkolnym 2016/2017 pracujemy w dwóch grupach: pierwszą stanowią uczniowie klasy IV, drugą zaś gimnazjaliści. Na zajęciach rozwijamy umiejętności aktorskie, zdobywamy wiedzę na temat teatru, a przed wszystkim dobrze się bawimy! Przygotowujemy także przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w adaptacji Jana Brzechwy oraz planujemy wyjazd do Teatru Bagatela w Krakowie.

 Poniżej prezentujemy krótki filmik z naszych zajęć doskonalących dykcję i koordynację ruchową.