Ułatwienia dostępu

Uczennice klasy V w ramach zajęć Koła Bibliotecznego udały się do klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych . Tam, za pomocą teatrzyku kamishibai, opowiedziały najmłodszym uczniom historię pt. ,,Jak Leon polubił siebie". Prosta, ciepła opowieść z morałem o kameleonie Leonie, który uczy się akceptować siebie bardzo spodobała sie najmłodszym uczniom naszej szkoły. 

14 stycznia 2026r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej przeżyły lekcję biblioteczną w rytm muzyki. W trakcie lekcji mogli poznać różne instrumenty muzyczne (flet, trąbka, saksofon, pianino czy organy). Z kolei dzięki książce pt. ,,Co tak pięknie gra?: poznajemy instrumenty muzyczne” (zawierającej kody odsyłające do dźwięków danych instrumentów), mogli je także usłyszeć.

Dzięki pomocy niezastąpionej Pani Justyny Sułkowskiej-Bajdo zobaczyli na żywo: skrzypce, altówkę, gitarę, ukulele, dzwonki oraz janczary. Mogli ich dotknąć i przekonać się, jak działają.

Niespodziewanymi gośćmi tej lekcji byli uczniowie klasy V, którzy zagrali dzieciom kilka utworów na akordeonie, skrzypcach i bębnie.

Myślę, że ta lekcja zostanie w pamięci przedszkolaków na długo.

Przez ostatni miesiąc uczniowie klas 1-7 uczestniczyli w akcji czytelniczej pod hasłem ,,Odkrywcy książek" realizowanej w ramach trzeciej edycji programu ,,Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". 

W czasie jej trwania uczniowie przeczytali trzy książki i zdobyli kolejno odznaki: Młodego Odkrywcy, Tropiciela Tajemnic i Legendy Oceanów. Zrealizowali też wyzwanie czytelnicze, które polegało na zaprojektowaniu okładki lub zakładki do książki.  

Akcje ukończyło 26 uczniów, którzy zdobyli tytuł Odkrywców książek:

1a - Tomasz Ciuła, Kornelia Kędra, Michalina Krzyżak, Przemysław Orzeł, Adrian Czarnasiak

1b - Nikola Ciuła, Wojciech Górszczyk, Oliwia Kaletka, Oliwia Łatka, Emilia Pazdan, Maksymilian Rogóż

2 -Michał Dutka, Mikołaj Puto

3 -Karol Dutka, Karolina Pajor, Lena Papież, Adam Leśniak

4 -Alicja Kęska, Adrian Oleksy, Stanisław Pazdan, Leon Prętki

5 - Józef Ciuła, Karolina Jędrzejek, Martyna Leśniak, Wiktoria Sekuła

7 - Joanna Pajor

Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę drobne prezenty oraz pozytywną uwagę z zachowania.

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

Zapraszamy

 

Poniedziałek:
7.30-14.45

Wtorek:
nieczynne

Środa:
7.30-14.45

Czwartek:
7.30-14.00

Piątek:
7.30-14.00

Używamy cookies!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.