Uczennice klasy V w ramach zajęć Koła Bibliotecznego udały się do klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych . Tam, za pomocą teatrzyku kamishibai, opowiedziały najmłodszym uczniom historię pt. ,,Jak Leon polubił siebie". Prosta, ciepła opowieść z morałem o kameleonie Leonie, który uczy się akceptować siebie bardzo spodobała sie najmłodszym uczniom naszej szkoły.
14 stycznia 2026r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej przeżyły lekcję biblioteczną w rytm muzyki. W trakcie lekcji mogli poznać różne instrumenty muzyczne (flet, trąbka, saksofon, pianino czy organy). Z kolei dzięki książce pt. ,,Co tak pięknie gra?: poznajemy instrumenty muzyczne” (zawierającej kody odsyłające do dźwięków danych instrumentów), mogli je także usłyszeć.
Dzięki pomocy niezastąpionej Pani Justyny Sułkowskiej-Bajdo zobaczyli na żywo: skrzypce, altówkę, gitarę, ukulele, dzwonki oraz janczary. Mogli ich dotknąć i przekonać się, jak działają.
Niespodziewanymi gośćmi tej lekcji byli uczniowie klasy V, którzy zagrali dzieciom kilka utworów na akordeonie, skrzypcach i bębnie.
Myślę, że ta lekcja zostanie w pamięci przedszkolaków na długo.
Przez ostatni miesiąc uczniowie klas 1-7 uczestniczyli w akcji czytelniczej pod hasłem ,,Odkrywcy książek" realizowanej w ramach trzeciej edycji programu ,,Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka".
W czasie jej trwania uczniowie przeczytali trzy książki i zdobyli kolejno odznaki: Młodego Odkrywcy, Tropiciela Tajemnic i Legendy Oceanów. Zrealizowali też wyzwanie czytelnicze, które polegało na zaprojektowaniu okładki lub zakładki do książki.
Akcje ukończyło 26 uczniów, którzy zdobyli tytuł Odkrywców książek:
1a - Tomasz Ciuła, Kornelia Kędra, Michalina Krzyżak, Przemysław Orzeł, Adrian Czarnasiak
1b - Nikola Ciuła, Wojciech Górszczyk, Oliwia Kaletka, Oliwia Łatka, Emilia Pazdan, Maksymilian Rogóż
2 -Michał Dutka, Mikołaj Puto
3 -Karol Dutka, Karolina Pajor, Lena Papież, Adam Leśniak
4 -Alicja Kęska, Adrian Oleksy, Stanisław Pazdan, Leon Prętki
5 - Józef Ciuła, Karolina Jędrzejek, Martyna Leśniak, Wiktoria Sekuła
7 - Joanna Pajor
Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę drobne prezenty oraz pozytywną uwagę z zachowania.