W dniu 13.06.2018r. uczennice gimnazjum: Zuzanna Jasica, Magdalena Mordarska, Marcelina Górka i Wiktoria Wróbel  reprezentowały naszą szkołę w VI Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce – Zdroju.  Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalnych, wszyscy uczestnicy festiwalu mogli skorzystać   z różnych atrakcji tj. kreatywna strefa lego, programowanie robotów, pokazy, namioty naukowe czy doświadczenia z Laboratorium Pana Kleksa.

W dniach od 7 do 9 czerwca 2018r. odbył się w Warszawie etap centralny XXIII edycji Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". W konkursowych zmaganiach  brał udział Szymon Górszczyk, uczeń klasy III a naszego gimnazjum. Z radością informujemy,  że Szymon został laureatem konkursu na etapie centralnym.

Gratulujemy także uczennicy klasy VII -  Laurze Fryźlewicz, która uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego konkursu „Losy żołnierza…” w kategorii szkół podstawowych.

30 maja w ZSP nr 4 w Limanowej odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Matka, matula, mateńka...”. Do konkursu zgłosiło się 10 placówek oświatowych z powiatu limanowskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Radzięta (kl.V), Kamil Michalik (kl.VI), Kamila Pajor (kl. II) i Maciej Cabała (kl.II). Jury konkursowe przyznało II  miejsce Kamili Pajor w kategorii uczniowie klas VII i gimnazjalnych. Gratulujemy!