W ramach krzewienia postaw patriotycznych 15 maja został zorganizowany Szkolny Konkurs Recytatorski adresowany do uczniów klas 4-8 i oddziału gimnazjalnego. Uczestnicy deklamowali teksty o tematyce patriotycznej. Konkurs rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych.

Jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca w grupie uczniów z klas 4-6. Zajęli je: Michał Oleksy (kl.4), Natalia Dutka (kl. 5a) oraz Urszula Raczek (kl.6). Natomiast w starszej grupie wiekowej zwyciężyła Kamila Pajor (kl. III gim.), a wyróżnienie otrzymała Patrycja Frączek (kl.7).

            Serdecznie gratulujemy!

                           

Do rywalizacji w Szkolnym Konkursie Ortograficznym dla kl. IV-VI stanęło piętnastu uczniów, którzy nie bali się zmierzyć z zawiłościami polskiej ortografii. Zwycięsko z ortograficznych potyczek wyszła Natalia Dutka (kl. V a), która zajęła pierwsze miejsce. Druga lokatę wywalczyła Magdalena Kozyra (kl. VI), a trzecie miejsce zajął Mateusz Radzięta (kl. VI). Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom szkolnej rywalizacji, którzy nie bali się wziąć byka za rogi.

            Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego.

 

W dniu 14 maja w świetlicy w Starej Wsi odbyła się trzecia cześć prezentacji w ramach VI edycji Przeglądu Artystycznego MaGaw. W kategorii taniec zaprezentowało się 15 grup dziecięcych oraz młodzieżowych.
Naszą szkołę w kategorii wiekowej klas IV - VI reprezentowała grupa taneczna "Pink Team" w składzie: Kinga Raczek, Julia Górka, Anna Raczek.
Dziewczęta samodzielnie wybrały trzy ciekawe fragmenty muzyki współczesnej, opracowały złożoną choreografię (trzy układy taneczne) i wytrwale pracowały nad synchronizacją ruchów oraz płynnością ich wykonywania. Dzięki determinacji, pracowitości i talentowi sprawiły, że ich występ wyróżniał się i uzyskał najwyższą ocenę w swojej kategorii - I miejsce.

Wsparcia duchowego i opieki użyczyła im Magdalena Strzebońska.