W dniu 16 listopada 2018 roku w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci sześcioletnie, pięcioletnie i czteroletnie z grupy 0a oraz 0b oddziału przedszkolnego zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wygłaszając wiersze patriotyczne znanych polskich autorów.

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Podczas ogłaszania wyników konkursu Pani Dyrektor podkreśliła, że wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i należą im się ogromne brawa za odwagę i pamięciowe opanowanie tekstów wierszy.
 
W grupie dzieci sześcioletnich wyróżnienie zdobyła Amelia Serafin z oddziału przedszkolnego 0a. Wyróżnieni pięciolatkowie to Jakub Dutka i Kinga Nowak z grupy 0b. Z kolei Julia Raczek z oddziału przedszkolnego 0b zdobyła wyróżnienie spośród czterolatków.
 
Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody, za które dziękujemy Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców.

Mateusz Radzięta, uczeń klasy VI, został finalistą VI edycji konkursu organizowanego przez krakowskie Stowarzyszenie Polonistów oraz Fundację „Zawsze Warto” pod patronatem Polskiej Akademii Umiejętności, Małopolskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Małopolskiego.

Etap wojewódzki dyktanda, w którym udział wzięło 71 osób z terenu Małopolski, miał miejsce w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego Krakowie dn. 7 listopada br.

Opiekunem Mateusza jest mgr Wiesław Ociepka.

Troje przedstawicieli naszej szkoły wzięło udział w XVII Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się 15 listopada br. w sali widowiskowej Domu Pielgrzyma przy Bazylice MBB w Limanowej.

W obecnym roku uczestnicy konkursu deklamowali utwory pochodzące z pierwszego ćwierćwiecza XX wieku. Mateusz Radzięta (kl. VI) pod kierunkiem mgra Wiesława Ociepki przygotował interpretację „Pieśni o Piłsudskim”. Kamil Michalik (kl. VII), uczeń mgr Lidii Biernat, zaprezentował „Sen o szpadzie”, a Kamila Pajor (kl. III gimnazjum), przygotowana przez mgr Jadwigę Kuś, recytowała wiersz pt. „Starym szlakiem”. Jury konkursu o zasięgu powiatowym przyznało wyróżnienia wszystkim recytatorom reprezentującym naszą szkołę. Gratulujemy Mateuszowi, Kamili i Kamilowi!